poniedziałek, 19 maja 2014

MAKATKA ULICZNA SPOŁECZNO - UŻYTECZNAWszystkich chętnych zapraszam do udziału w wydarzeniu artystycznym pod nazwą makatka uliczna
O co chodzi? 
Otóż wpadłam znienacka na sposób na szmaty wokół „spalonki”, porozumiałam się z właścicielem i po uzyskaniu stosownej zgody proponuję co następuje: 

zapraszam wszystkich do udziału w akcji plastycznej MAKATKA ULICZNA.  
Odbędzie się ona 1 czerwca podczas festynu, organizowanego na koszęcińskim rynku z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki.

Na banerach o formacje 100x200 (wieszanych w pionie) można będzie wykonać obrazek inspirowany tradycyjnymi kuchennymi makatkami.
Mile widziane makatki o charakterze społecznym, odnoszące się do problemów koszęcińskich oraz zawierające lokalne lub rodzinne powiedzenia czy przysłowia (choćby jak to zasłyszane przeze mnie wczoraj: "Kto jesienią grodzi wiosny nie dochodzi"

Zaplanujcie sobie treść hasła jakie na niej zamieścicie, obrazek, który je zilustruje, rozplanujcie wielkość i zaplanujcie elementy ozdobne - przeszukajcie szafy u babci, podglądnijcie jak wyglądały makatki, obrusy, jakie elementy są charakterystyczne dla waszej rodziny i dla Koszęcina. Możecie przyjść z gotowym szkicem i na miejscu tylko go przenieść na podkład. 

Makatki utrzymane będą w tradycyjnej ograniczonej kolorystyce (niebieski, czerwony (i ich odcienie) żółty, zielony) na białym tle. 

Najlepsze makatki zawisną od frontu czyli od strony ulicy Powstańców Śląskich, pozostałe na reszcie powierzchni ogrodzenia przy wjeździe do zespołu pałacowo-parkowego. 

Zapraszam wszystkich chętnych, z Koszęcina i okolic bliższych i dalszych, w każdym wieku.

Przeszkadzała Ci "spalonka"? Denerwowały szmaty? Przyjdź coś z tym zrobić.

makatki tradycyjne
współczesne makatki społecznie zaangażowane
 współczesne makatki patriotycznie artystycznie potraktowane przez Berenikę Kowalską


 makatki współczesne użyteczne

reklamowa

domowa
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz