GRAMY W KOSZĘCIN(IE)


Bardzo przyjemnym sposobem na poznawanie historii, kultury, tradycji, a jednocześnie skuteczną metodą promocji są gry.
Można zwiedzać z opowiadającym przewodnikiem, ale można też robić to na parę innych sposobów. W takim celu powstają gry planszowe, karciane, RPG-i czyli gry, w których uczestnicy wcielają się w określone role, gry oparte na zasadach podchodów, questy – gry z zagadkami do samodzielnego zwiedzania. Są gry wykorzystujące zdobycze techniki takie jak GPS (geocaching) albo najprostsze oparte na spostrzegawczości. 

W projekcie „Koszęcin i jego mieszkańcy” powstaną co najmniej 2 gry terenowe. Jakie to będą gry będzie zależało do ich  twórców – ich pomysłowości, znajomości tematu, znajomości terenu, umiejętności współpracy. 

Określona jest ich tematyka – jedna będzie grą opartą o legendy i opowieści koszęcińskie, scenariusz drugiej będzie oparty na jednym z powszechnie znanych dzieł literackich. 

Przyjmuję zgłoszenia osób chętnych do udziału w grupach, które przygotują i przeprowadzą takie gry. 
Zapraszam wszystkich chętnych, którzy lubią spędzać czas w terenie – dorosłych i młodzież. Z doświadczeniem harcerskim, traperskim lub zdolnościami aktorskimi, i bez nich. Ale przede wszystkim z dużą ilością entuzjazmu. Możecie być twórcami gry grupą koleżeńską, sąsiedzką, rodzinną lub klasą szkolną. Zamiast grać w coś co stworzyli inni - stwórzcie swoją grę. 

Chętnych do udziału w warsztatowej grupie twórców gier terenowych proszę o kontakt do 20.02. Zgłoszenia i pytania proszę przysyłać na e-mail z tematem - gramy w Koszęcin lub telefonicznie (lub sms-em) 506 919 865. 

Informacje dla "graczy" 

TAK GRAMY W KOSZĘCIN(IE)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz